SusisiekiteKupiškio r. sav., Paketurių k.,
Bokšto g. 21

Tel.: (8 607) 68682Smiley face

Stebuklinga Šv. Kūčių vakarienė „Ąžuoliuko“ šeimynoje


Ramų 2018 m. gruodžio 24 dienos vakarą, kai visi darbai iš pat ryto buvo nudirbti „Ąžuoliuko“ šeimynos vaikai kartu su šeimynos socialinėmis darbuotojomis kaip ir kasmet rinkosi prie kūčių stalo, pagerbti kūdikėlio Jėzaus gimimo.

Šventinė vakarienė, vyraujant susikaupimui prasidėjo malda, vėliau buvo laužiamas kalėdaitis. Laikantis tradicijų, buvo valgomi ant Šv. Kūčių stalo esantys dvylika patiekalų, geriamas aguonpienis, ramiai kalbamasi apie Šv. Kūčių prasmę, pagerbiami visi mirusieji – mūsų protėviai ir artimieji. Degant žvakėms ant stalo vaikai iš po staltiesės traukė šiaudus, kurie išbūrė gyvenimo trukmę, džiaugsmus ir turtus, o pildami vašką į vandenį tikėjosi rasti atsakymus, į tyliai mintyse sugalvotus klausimus. Tvyrant jaukiai atmosferai neskubėjome eiti nuo stalo, džiaugėmės kiekviena gražia ir stebuklinga akimirka, praleista kartu prie šventinio stalo.

Po Šv. Kūčių vakarienės, stalo nenukraustėme, nes nuoširdžiai tikime, kad naktį mus aplanko mirusiųjų protėvių vėlės, kurios ateina pas mus pasivaišinti.

 

Visos teisės saugomos © Kupiškio rajono šv. Kazimiero vaikų globos namai 2013